Skip to main content

Tournament was held on 4/22/2022-4/23/2022.

Sweepstakes Points - All Schools

After-Dinner Speaking - All Contestants

1stCarmen VerzosaMorristown East HS
2ndDakota WardScience Hill High School
3rdMichael FanningDobyns Bennett High School
4thKaelan MullinsSoddy Daisy High School
5thOlivia MathisSoddy Daisy High School
6thDestiny JamisonSullivan East High School

Costume Design - All Contestants

1stMarah ChanceMorristown East HS
2ndAnne WilsonCookeville High School
3rdKelina VuArlington High School
4thAllison DuncanDobyns Bennett High School
5thNandir AltansukhBrentwood High School
6thLucy AddairDobyns Bennett High School
7thMakenzie ConnellyDobyns Bennett High School
8thChristopher GomezMorristown West High School
9thTakayah CoxAustin East Magnet High School
10thJaccob PaigeMorristown East HS
11thJenna WenkDobyns Bennett High School
12thAlexis OwensMorristown West High School

Dramatic Interpretation - All Contestants

1stSarah StefanDobyns Bennett High School
2ndRyan SeagraveAustin East Magnet High School
3rdEmma LessBartlett High School
4thClara JohnsonFather Ryan High School
5thLucas RaybornBartlett High School
6thMadeline BurnsStation Camp High School

Duet Acting - All Contestants

1stSydnei McAllister & Kelsey DavisAustin East Magnet High School
2ndNora Honeycutt & Sarah NipperScience Hill High School
3rdEmma Whittaker & Faith HodgeMorristown West High School
4thAivree Byram & Isaac McNewDobyns Bennett High School
5thSkye Levno & Maggie PerryDobyns Bennett High School
6thConnor Payne & Andrew OwensSoddy Daisy High School

Duo Interpretation - All Contestants

1stAnna Wright & Aubree FarrellBartlett High School
2ndRylee Linkous & Cayden KeltgenMorristown West High School
3rdAnsley Wilson & Taryn EstesScience Hill High School
4thBryant Magness & Henry HanceScience Hill High School
5thEmily McCarthy & Isabella PriceDobyns Bennett High School
6thAzariah Cherukara & Muskaan MaheshwariRavenwood High School

Extemporaneous Speaking - All Contestants

1stGabe PazCollierville High School
2ndDaniella MartinSeymour High School
3rdPatrick ClapsaddleRossview High School
4thAnthony GriffinCookeville High School
5thTravion SmithHenry County High
6thYash VyavahareCollierville High School

Humorous Interpretation - All Contestants

1stJo HarrisMorristown East HS
2ndLily HutsonDobyns Bennett High School
3rdElla MitchellCookeville High School
4thCaydence MayCookeville High School
5thKimber StrumskiMorristown West High School
6thNoah Tolbert Cookeville High School

Impromptu Speaking - All Contestants

1stKamarie PerkinsSullivan East High School
2ndTiyanna DudleyFarragut High School
3rdSophie AndersonSeymour High School
4thStiles MillerScience Hill High School
5thEmma KimFarragut High School
6thEthan BakerSullivan East High School

Informative Speaking - All Contestants

1stCallie HeadPortland High School
2ndUyen PhanCookeville High School
3rdLilly HabartScience Hill High School
4thKristen WilliamsSoddy Daisy High School
5thAarya PatelMorristown West High School
6thRobert DenzerCollierville High School

Interp Theatre - All Contestants

1stNora Honeycutt & Adam Larsen & George Lane & Sarah Nipper & John Daniel & Henry HanceScience Hill High School
2ndKimber Strumski & Aarya Patel & Jocelyn Valdez & Maggie Purgason & Keana Roberts & Abigail SniderMorristown West High School
3rdYeily Alvarez & Elizabetth Clapp & Gunther Demetrikopoulos & Joseph Hunter & Quintin Lanham & Stiles Miller & Daniella Quewea & Kaia Thompson Science Hill High School
4thRiley Markus & Emma Bramwell & Kristen Williams & Charis Huff & Olivia Mathis & Sarah GuadaramaSoddy Daisy High School
5thCampfire & StoriesFather Ryan High School
6thBrian Oh & Piper Vail & Owen Perrin & Nadeem Zaman & Vivian Ma & Gia "Saky" Nguyen & Carlie Viray & Trinity BoaseRossview High School

One Act - All Contestants

1stRafael Kenney & Jaden Edwards & Jake Schwankhart & AnnaLee Castro & Allison Wells & DeShawntay Davis & Mallory Skernivitz & Riley WeeksRossview High School
2ndRylee Linkous & Cayden Keltgen & Joseph Parrott & Delaney Miksa & Richard Robas & Jeffrey GloverMorristown West High School
3rdTwitchCookeville High School
4thElla Hassler & ryli massengale & Caylin Sayre & Hailie Harvey & Lorelei TinneySoddy Daisy High School

Original Oratory - All Contestants

1stLuke IversonMorristown East HS
2ndAndrea HensleyHappy Valley High School
3rdLana ChingBrentwood High School
4thKristian ShawBartlett High School
5thIsaac BariePortland High School
6thSydni RussellDaniel Boone High School

Pantomime - All Contestants

1stZander NelsonSullivan East High School
2ndHailie HarveySoddy Daisy High School
3rdWillow CreechMorristown East HS
4thBrenna LawrenceDobyns Bennett High School
5thNicholas SippleMorristown West High School

Poetry Interpretation - All Contestants

1stBree SchrodtFather Ryan High School
2ndKaia Thompson Science Hill High School
3rdRiya GoldenBartlett High School
4thMaya HillMorristown West High School
5thRemi La BlueCollierville High School
6thTrinity BoaseRossview High School

Program Oral Interp - All Contestants

1stDelaney MiksaMorristown West High School
2ndAbigail SniderMorristown West High School
3rdSarah TrivettSullivan East High School
4thElla SeatonHenry County High
5thCaylin SayreSoddy Daisy High School
6thGeorge LaneScience Hill High School
7thDemi WilsonPortland High School

Prose Interpretation - All Contestants

1stCassie AlbersonCookeville High School
2ndLayla BrileyHenry County High
3rdRiley MarkusSoddy Daisy High School
4thRachel YoungBartlett High School
5thHaley Romero-BetancourtMorristown East HS
6thAnessa LoftinCookeville High School

Public Forum Debate - All Contestants

1stKate Mize & Garrett CrouchBrentwood High School
2ndSophia Stone & Abigail SlapScience Hill High School

Set design - All Contestants

1stMinnie BrockWalker Valley High School
2ndAbby CourtneyMorristown East HS
3rdMackenzie McCluskeyPortland High School
4thFinneous StoutMorristown East HS
5thOlivia ParkerDobyns Bennett High School

Solo Acting - All Contestants

1stLydia NerrenScience Hill High School
2ndMaggie wallace Cookeville High School
3rdLillian AusbandDobyns Bennett High School
4thLorelei TinneySoddy Daisy High School
5thParnika PagadalaCollierville High School
6thKai WebbMorristown West High School

StoryTelling - All Contestants

1stJohn DanielScience Hill High School
2ndCayden WebbCookeville High School
3rdQuintin LanhamScience Hill High School
4thGrace SizemoreFather Ryan High School
5thEmma BramwellSoddy Daisy High School
6thKayley PerkinsBartlett High School

Television Broadcasting - All Contestants

1stHarrison MasseyDavidson Academy HS
2ndSterling SpearsMerrol Hyde Magnet School
3rdMickaela SandlinPortland High School
4thAlina SikandarCollierville High School
5thClaire JenkinsScience Hill High School
6thLydia HurstDobyns Bennett High School