Skip to main content

Tournament was held on 11/10/2021-11/15/2021.

Sweepstakes Points - All Schools

1stScience Hill High School116 points
2ndDobyns Bennett High School39 points
3rdCookeville High School32 points

After-Dinner Speaking - All Contestants

1stAnsley WilsonScience Hill High School
2ndHenry HanceScience Hill High School
3rdBryant MagnessScience Hill High School
4thJohn DanielScience Hill High School
5thCharlotte SweetScience Hill High School
6thNaomi HollansStation Camp High School

Dramatic Interpretation - All Contestants

1stRyan SeagraveAustin East Magnet High School
2ndAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
3rdSarah StefanDobyns Bennett High School
4thCaleb McKinneyMorristown East HS
5thMadeline BurnsStation Camp High School
6thAdam LarsenScience Hill High School

Duet Acting - All Contestants

1stNora Honeycutt & Sarah NipperScience Hill High School
2ndTaryn Estes & Henry HanceScience Hill High School
3rdEme Levno & Maggie PerryDobyns Bennett High School
4thLydia Nerren & Vanessa BushellScience Hill High School
5thYeleeya Li & Adam LarsenScience Hill High School
6thAivree Byram & Isaac McNewDobyns Bennett High School

Duo Interpretation - All Contestants

1stAnsley Wilson & Taryn EstesScience Hill High School
2ndReyya Kalolwala & Raymond GardockiBrentwood High School
3rdJesse Vaughn & Sarah StefanDobyns Bennett High School
4thGeorge Lane & John DanielScience Hill High School
5thCassie Alberson & Preslie CagleCookeville High School
6thBryant Magness & Henry HanceScience Hill High School

Extemporaneous Speaking - All Contestants

1stSydney CarrollBattle Ground Academy
2ndCaleb McKinneyMorristown East HS
3rdHarinishree SathuBrentwood High School
4thDaniella MartinSeymour High School
5thMichael FanningDobyns Bennett High School
6thAva WilcoxDobyns Bennett High School

Humorous Interpretation - All Contestants

1stCaydence MayCookeville High School
2ndAnsley WilsonScience Hill High School
3rdLily HutsonDobyns Bennett High School
4thElla MitchellCookeville High School
5thGrant DudekBrentwood High School
6thNoah Tolbert Cookeville High School

Impromptu Speaking - All Contestants

1stSophie AndersonSeymour High School
2ndLianna HomrichMarist School
3rdKamarie PerkinsSullivan East High School
4thMadeline StabileBrentwood High School
5thShanti BoorguBrentwood High School
6thAnn GrimesBrentwood High School

Informative Speaking - All Contestants

1stSally ChoiBrentwood High School
2ndMary Clare JonesBattle Ground Academy
3rdUyen PhanCookeville High School
4thLianna HomrichMarist School
5thSydney CarrollBattle Ground Academy
6thCarmen VerzosaMorristown East HS

Novice Reading - All Contestants

1stMaya LowerySullivan East High School
2ndDaniella Quewea Science Hill High School
3rdAngeline IrankundaAustin East Magnet High School
4thStiles MillerScience Hill High School
5thPaisley PairScience Hill High School
6thTessa CamperSullivan East High School

Original Oratory - All Contestants

1stHaley WarrenBrentwood Academy
2ndDaniel MarrSoddy Daisy High School
3rdSarah NipperScience Hill High School
4thLuke IversonMorristown East HS
5thWitt WellonsBrentwood Academy
6thJayda NelsonCookeville High School

Poetry Interpretation - All Contestants

1stSamyah McGheeAustin East Magnet High School
2ndTaryn EstesScience Hill High School
3rdAidan WatersStation Camp High School
4thSavannah PickelSullivan East High School
5thLilyana BarnettDobyns Bennett High School
6thChloe DeWittScience Hill High School

Program of Oral Interpretation - All Contestants

1stAnsley WilsonScience Hill High School
2ndVanessa BushellScience Hill High School
3rdMarah ChanceMorristown East HS
4thYeleeya LiScience Hill High School
5thGeorge LaneScience Hill High School
6thJaymee WalkerAustin East Magnet High School

Prose Interpretation - All Contestants

1stJohn DanielScience Hill High School
2ndCassie AlbersonCookeville High School
3rdElizabetth ClappScience Hill High School
4thYeily AlvarezScience Hill High School
5thCamren JonesScience Hill High School
6thLucy AddairDobyns Bennett High School

Public Forum Debate - All Contestants

1stSanjana Sitaram & Ananya VarshneyBrentwood High School
2ndSydney Sternagel & Isabelle Van HovelnIndependence High School
3rdOlivia Orthoefer & Morgan HerrenWest High School
4thCooper Austin & Ellie DanielsCookeville High School
5thAlo Covarrubias & Nuria MartinArlington High School
6thDewang Sahay & Sreehitesh AcchamIndependence High School

Solo Acting - All Contestants

1stLillian AusbandDobyns Bennett High School
2ndAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
3rdCamren JonesScience Hill High School
4thKamarie PerkinsSullivan East High School
5thLydia NerrenScience Hill High School
6thMaggie wallace Cookeville High School

StoryTelling - All Contestants

1stCayden WebbCookeville High School
2ndRyan SeagraveAustin East Magnet High School
3rdAdam LarsenScience Hill High School
4thEmma BramwellSoddy Daisy High School
5thNora HoneycuttScience Hill High School
6thYeleeya LiScience Hill High School