Skip to main content

Tournament was held on 9/23/2021-9/25/2021.

Sweepstakes Points - All Schools

1stScience Hill High School93 points
2ndMorristown West High School74 points
3rdCookeville High School35 points
4thDobyns Bennett High School29 points
5thAustin East Magnet High School21 points
6thMorristown East HS16 points
7thBartlett High School13 points
8thBrentwood Academy12 points
9thSullivan East High School11 points
10thBattle Ground Academy9 points
11thHenry County High6 points

After Dinner Speaking - All Contestants

1stHenry HanceScience Hill High School
2ndBryant MagnessScience Hill High School
3rdJohn DanielScience Hill High School
4thDakota WardScience Hill High School
5thDonavan FreemanSullivan East High School
6thWilliam CreechMorristown East HS

Dramatic Interp - All Contestants

1stAnna Louise JanesBrentwood Academy
2ndClara JohnsonFather Ryan High School
3rdRyan SeagraveAustin East Magnet High School
4thRylee LinkousMorristown West High School
5thAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
6thKilleen BoitoDobyns Bennett High School

Duet Acting - All Contestants

1stAnna Brooke Harris & Sarah StefanDobyns Bennett High School
2ndEmma Whittaker & Faith HodgeMorristown West High School
3rdNora Honeycutt & Sarah NipperScience Hill High School
4thLillian Ausband & Allison DuncanDobyns Bennett High School
5thElizabetth Clapp & Paisley PairScience Hill High School
6thAivree Byram & Isaac McNewDobyns Bennett High School

Duo Interp - All Contestants

1stAnsley Wilson & Taryn EstesScience Hill High School
2ndGeorge Lane & John DanielScience Hill High School
3rdAnna Wright & Aubree FarrellBartlett High School
4thCassie Alberson & Preslie CagleCookeville High School
5thFaith Hodge & Delaney MiksaMorristown West High School
6thAbigail Snider Snider & Ella HardinMorristown West High School

Humorous Interp - All Contestants

1stAnsley WilsonScience Hill High School
2ndKimber StrumskiMorristown West High School
3rdlily hutsonDobyns Bennett High School
4thElla MitchellCookeville High School
5thDestiny JamisonSullivan East High School
6thAlexie CowanMorristown West High School

Impromtu - All Contestants

1stCayden KeltgenMorristown West High School
2ndSydney CarrollBattle Ground Academy
3rdMary Courtney FinnBattle Ground Academy
4thEmma WhittakerMorristown West High School
5thHaley Romero-BetancourtMorristown East HS
6thDonavan FreemanSullivan East High School

Informative Speaking - All Contestants

1stCarmen VerzosaMorristown East HS
2ndUyen PhanCookeville High School
3rdCarlee AlbersonCookeville High School
4thMaven ColeCookeville High School
5thIsabella PicardiMorristown West High School
6thCoral JonesCookeville High School

Novice Reading - All Contestants

1stSamyah McGheeAustin East Magnet High School
2ndQuintin LanhamScience Hill High School
3rdYeily AlvarezScience Hill High School
4thPaisley PairScience Hill High School
5thMac WhiteHenry County High
6thAngeline IrankundaAustin East Magnet High School

Original Oratory - All Contestants

1stHaley WarrenBrentwood Academy
2ndDelaney MiksaMorristown West High School
3rdKimber StrumskiMorristown West High School
4thLuke IversonMorristown East HS
5thChase RunyonPortland High School
6thAarya PatelMorristown West High School

Pantomime - All Contestants

1stCayden KeltgenMorristown West High School
2ndRyan SeagraveAustin East Magnet High School
3rdMakenzie ConnellyDobyns Bennett High School
4thKouri GlasperAustin East Magnet High School
5thNicholas SippleMorristown West High School
6thAaron BassMorristown West High School

PFD - All Contestants

1stNoah Heissler & Lorna BaxleyMorristown West High School
2ndSophia Stone & Abigail SlapScience Hill High School

Poetry - All Contestants

1stRylee LinkousMorristown West High School
2ndRiya GoldenBartlett High School
3rdTaryn EstesScience Hill High School
4thMaya HillMorristown West High School
5thSavannah PickelSullivan East High School
6thDestiny BergMorristown East HS

Program Oral Interpretation - All Contestants

1stAnsley WilsonScience Hill High School
2ndVanessa BushellScience Hill High School
3rdDelaney MiksaMorristown West High School
4thMarah ChanceMorristown East HS
5thElla SeatonHenry County High
6thSarah StefanDobyns Bennett High School

Prose - All Contestants

1stCassie AlbersonCookeville High School
2ndRylee LinkousMorristown West High School
3rdJohn DanielScience Hill High School
4thKimber StrumskiMorristown West High School
5thAveri SimmonsHenry County High
6thLydia NerrenScience Hill High School

Solo - All Contestants

1stVanessa BushellScience Hill High School
2ndAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
3rdMaggie wallace Cookeville High School
4thSavannah PickelSullivan East High School
5thJaymee WalkerAustin East Magnet High School
6thKamarie PerkinsSullivan East High School

Storytelling - All Contestants

1stCayden WebbCookeville High School
2ndAdam LarsenScience Hill High School
3rdAnna WrightBartlett High School
4thQuintin LanhamScience Hill High School
5thBre RillDobyns Bennett High School
6thStiles MillerScience Hill High School