Skip to main content

Tournament was held on 4/21/2021-4/24/2021.

Sweepstakes Points - All Schools

After-Dinner Speaking - All Contestants

1stPreston LloydScience Hill High School
2ndCiara ChaunceySoddy Daisy High School
3rdella ridlenRavenwood High School
4thLeo BannowFarragut High School
5thMillie WilliamsScience Hill High School
6thJordan SloanCookeville High School

Alumni - All Contestants

Costume/Set Design - All Contestants

1stChristopher GomezMorristown West High School
2ndSophia SimerlyMorristown West High School
3rdYakelin HernandezMorristown West High School
4thKatelyn RoeDaniel Boone High School
5thHannah McInturffElizabethton High School
6thCamryn WineDaniel Boone High School

Dramatic Interpretation - All Contestants

1stLoren SeagraveAustin East Magnet High School
2ndAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
3rdBrazier PierceSt. Cecilia Academy
4thRylee LinkousMorristown West High School
5thCaroline MeyerRavenwood High School
6thClara JohnsonFather Ryan High School

Duet Acting - All Contestants

1stStephen Cradic & Ella CrosbyScience Hill High School
2ndRuthie McGrady & Lily SparkmanSt. Cecilia Academy
3rdEthan Smallwood & Sophie AndersonSeymour High School
4thCaylin Sayre & Lorelei TinneySoddy Daisy High School
5thBryanna Ramirez-Valencia & Teria TibbsSt. Cecilia Academy
6thAmira Elshennawy & Brianna KnightMorristown West High School
7thCaroline Harbin & Jordan ChristianDobyns Bennett High School
8thBre Rill & Connor RomeroDobyns Bennett High School

Duo Interpretation - All Contestants

1stKatelyn Maxwell & Rebecca Koester Cookeville High School
2ndAna Richardson & Sarah Cardwell Soddy Daisy High School
3rdJackson Ahern-Cook & Rory LongmireAustin East Magnet High School
4thEmily Steele & Sarah StefanDobyns Bennett High School
5thEmma Whittaker & Faith HodgeMorristown West High School
6thCassie Alberson & Preslie CagleCookeville High School
7thRiley Markus & Hailie HarveySoddy Daisy High School
8thLillian Cunningham & Tiffany HaynesCookeville High School

Extemporaneous Speaking - All Contestants

1stJack SiegelCollierville High School
2ndSydney CarrollBattle Ground Academy
3rdMaggie Beth KimbroSummit High School
4thSimran BainsCollierville High School
5thVivian MaRossview High School
6thNadeem ZamanRossview High School

Humorous Interpretation - All Contestants

1stKathryn PorterRavenwood High School
2ndAubree FarrellBartlett High School
3rdElla KopperudFather Ryan High School
4thHays CraigBattle Ground Academy
5thNaomi HollansStation Camp High School
6thRebekah LangfordWhite House High School

Impromptu Speaking - All Contestants

1stMadison FreemanWhite House High School
2ndMia SmithermanSt. Cecilia Academy
3rdBrody MoranFather Ryan High School
4thJannan WineDickson County High School
5thMark CiampaFather Ryan High School
6thConnor SolsbeeWalker Valley High School

Informative Speaking - All Contestants

1stSally ChoiBrentwood High School
2ndMalini BoorguBrentwood High School
3rdWilliam CreechMorristown East HS
4thMary Clare JonesBattle Ground Academy
5thBen BogerBattle Ground Academy
6thTyler FowlerCollierville High School

Interp Theatre - All Contestants

1stJackson Ahern-Cook & Loren Seagrave & Krillin Kruhenbuhl & Ryan Seagrave & Rory LongmireAustin East Magnet High School
2ndEmily Steele & Leeanna Lewis & Brianna Galloway & Lucy Addair & Kate ValentineDobyns Bennett High School
3rdKendall Arnold & Eden Sneed & Kaitlyn Addair & chipi hamelryck & Maya Lowry & Jasper RobertsSullivan East High School
4thFaith Hodge & Amira Elshennawy & Brianna Knight & Joseph Parrott & Sienna Hollis & Kaliyah SmithMorristown West High School
5thElla Hassler & Clayton McFarland & Lorelei Tinney & Canyon McGill & Kaelan MullinsSoddy Daisy High School

One Act - All Contestants

1stBranton East & Layla Briley & Wyatt Jones & Ella Seaton & Piper Waters & Adrian Cobbs & Oliva Wyatt & Madison Edmunds & Eve HenryHenry County High
2ndAna Richardson & Sarah Cardwell & Riley Markus & Caylin Sayre & Ryli Massengale & Hailie HarveySoddy Daisy High School
3rdEmily Horvath & Ansley Wilson & Bryant Magness & Ella Crosby & Aspen Matosky & Alison Pohland & George Lane & Kaylee Rogers & John Daniel & Yeily Alvarez & Selena Wheeler & Joseph Hunter & Austin TrivetteScience Hill High School
4thElla Wright & Grace Engel & Reilly Stricker & Gatlin Collier & Chloe Renaldi & Monica Trent & Angel BelogFather Ryan High School

Original Oratory - All Contestants

1stJimmy ShiBattle Ground Academy
2ndSydnee BaileyWhite House High School
3rdLydia YooCollierville High School
4thMary Courtney FinnBattle Ground Academy
5thPaul LohmannBattle Ground Academy
6thDonavan FreemanSullivan East High School

Pantomime - All Contestants

1stCaleb HaleSullivan East High School
2ndAspen MatoskyScience Hill High School
3rdTristan LindseyMorristown West High School
4thSamara KnightDobyns Bennett High School
5thKrillin KruhenbuhlAustin East Magnet High School
6thCody PorterDobyns Bennett High School

Poetry Interpretation - All Contestants

1stLilly HabartScience Hill High School
2ndTaryn EstesScience Hill High School
3rdCourtney AlexanderPortland High School
4thKendall ArnoldSullivan East High School
5thBree SchrodtFather Ryan High School
6thJoseph ParrottMorristown West High School

Program Oral Interp - All Contestants

1stEmily SiegelCollierville High School
2ndNatalie PorterRavenwood High School
3rdDanielle williamsWhite House High School
4thDillon CantrellJefferson County High School
5thAnsley WilsonScience Hill High School
6thBrittany MeadowsPortland High School

Prose Interpretation - All Contestants

1stAllison DuncanDobyns Bennett High School
2ndMarlee SmerdelMorristown West High School
3rdMouna SaabScience Hill High School
4thPiper WatersHenry County High
5thShalaina MorganDaniel Boone High School
6thCampbell CarterDobyns Bennett High School

Public Forum Debate - All Contestants

1stSully Mrkva & William HongBrentwood High School
2ndZaynab Syed & Shreya ShyamBrentwood High School

Solo Acting - All Contestants

1stMargaret HanceScience Hill High School
2ndasia chesneyAustin East Magnet High School
3rdVanessa BushellScience Hill High School
4thColleen ThomasCookeville High School
5thEmily KieffnerFather Ryan High School
6thKat PendergrassSt. Cecilia Academy

StoryTelling - All Contestants

1stCaydence MayCookeville High School
2ndFallon O’DonnellRavenwood High School
3rdHannah BhattacharyaRavenwood High School
4thCayden KeltgenMorristown West High School
5thCayden WebbCookeville High School
6thKaylee RogersScience Hill High School

Television Broadcasting - All Contestants

1stElla MillerRavenwood High School
2ndAjay SamtaniSeymour High School
3rdKevin TylerHenry County High
4thSawyer StacyMorristown East HS
5thOscar LagunasMorristown East HS
6thAlexandra LiberatoreFather Ryan High School