Skip to main content

Tournament was held on 4/7/2021-4/10/2021.

Sweepstakes Points - All Schools

1stSoddy Daisy High School84 points
2ndSeymour High School74 points
3rdFarragut High School45 points
4thAustin East Magnet High School40 points
5thWalker Valley High School9 points
6thJefferson County High School6 points

After Dinner Speaking - All Contestants

1stCiara ChaunceySoddy Daisy High School
2ndLeo BannowFarragut High School
3rdSydney DarestaFarragut High School
4thJaxson JeffreySeymour High School
5thAdam HooymanFarragut High School
6thAbigail McCarterFarragut High School
7thWesley ZamboniSeymour High School

Dramatic Interp - All Contestants

1stLoren SeagraveAustin East Magnet High School
2ndRyli MassengaleSoddy Daisy High School

Duet Acting - All Contestants

1stEthan Smallwood & Sophie AndersonSeymour High School
2ndCaylin Sayre & Lorelei TinneySoddy Daisy High School

Duo Interp - All Contestants

1stJackson Ahern-Cook & Rory LongmireAustin East Magnet High School
2ndAna Richardson & Sarah Cardwell Soddy Daisy High School
3rdRiley Markus & Hailie HarveySoddy Daisy High School

Extemporaneous Speaking - All Contestants

1stReid ThomasonSeymour High School
2ndSavannah WildeFarragut High School

Humorous Interp - All Contestants

1stDaniel MarrSoddy Daisy High School
2ndEmma BeeneSoddy Daisy High School

Impromtu - All Contestants

1stCanyon McGillSoddy Daisy High School
2ndConnor SolsbeeWalker Valley High School
3rdDaniella MartinSeymour High School
4thTristan SmallwoodSeymour High School

Interp Theatre - All Contestants

1stJackson Ahern-Cook & Loren Seagrave & Krillin Kruhenbuhl & Ryan Seagrave & Rory LongmireAustin East Magnet High School
2ndElla Hassler & Clayton McFarland & Lorelei Tinney & Canyon McGill & Kaelan MullinsSoddy Daisy High School

One Act Play - All Contestants

1stAna Richardson & Sarah Cardwell & Riley Markus & Caylin Sayre & Ryli Massengale & Hailie HarveySoddy Daisy High School
2ndLexie Blanchard & Sydney Daresta & Cecilia Lovelace & Caroline Butler & Max Wegzyn & Leo Bannow & Hannah Liske & Adam Hooyman & Katrina Ferguson & Kylee Poole & Joseph MooreheadFarragut High School

Original Oratory - All Contestants

1stMax RadtkeFarragut High School
2ndLillie JohnsonSeymour High School
3rdemalyne merritt-prestonSeymour High School
4thKatrina FergusonFarragut High School
5thKylia BerrySeymour High School
6thBrooke DelozierSeymour High School

Pantomime - All Contestants

1stKrillin KruhenbuhlAustin East Magnet High School
2ndCaroline ButlerFarragut High School
3rdcody cogdillSeymour High School
4thlexi sizemoreSeymour High School

Poetry - All Contestants

1stBrittney CuppSeymour High School
2ndElijah JarrellSeymour High School
3rdCassidy DennySeymour High School

Program Oral Interpretation - All Contestants

1stDillon CantrellJefferson County High School
2ndKloe AllenSeymour High School
3rdCecilia LovelaceFarragut High School

Prose - All Contestants

1stSarah GuadarramaSoddy Daisy High School
 Emma HughesSoddy Daisy High School
3rdRyleigh GreenWalker Valley High School
4thDylan KelleySoddy Daisy High School

Solo - All Contestants

1stasia chesneyAustin East Magnet High School
2ndSkylar BrownSoddy Daisy High School
3rdThaily Parra-ReyesAustin East Magnet High School

Storytelling - All Contestants

1stRyan SeagraveAustin East Magnet High School
2ndMax WegzynFarragut High School
3rdSavannah WebbSeymour High School
4thWilliam PiosSeymour High School

Television Broadcasting - All Contestants

1stAjay SamtaniSeymour High School
2ndElla HasslerSoddy Daisy High School
3rdClayton McFarlandSoddy Daisy High School
4thKaelan MullinsSoddy Daisy High School