Skip to main content

Tournament was held on 1/21/2021-1/23/2021.

Sweepstakes Points - All Schools

1stScience Hill High School42 points
2ndRavenwood High School40 points
3rdWhite House High School35 points

After-Dinner Speaking - All Contestants

1stCiara ChaunceySoddy Daisy High School
2ndella ridlenRavenwood High School
3rdAspen MatoskyScience Hill High School
4thPreston LloydScience Hill High School
5thKamarie PerkinsSullivan East High School
6thJolene BatiePortland High School

Dramatic Interpretation - All Contestants

1stLoren SeagraveAustin East Magnet High School
2ndClara JohnsonFather Ryan High School
3rdKaeli HarkleroadPekin Community High School
4thAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
5thArianna JenksBob Jones Academy
6thIan HamrickBob Jones Academy
7thZachary DittmarWestville High School

Duet Acting - All Contestants

1stEmily Horvath & Ansley WilsonScience Hill High School
2ndLoren Seagrave & Krillin KruhenbuhlAustin East Magnet High School
3rdKatelyn Maxwell & Colleen ThomasCookeville High School
4thSamyah McGhee & Aliyah HuffAustin East Magnet High School

Duo Interpretation - All Contestants

1stLoren Seagrave & Ryan SeagraveAustin East Magnet High School
2ndAnsley Wilson & Taryn EstesScience Hill High School
3rdCassie Alberson & Preslie CagleCookeville High School
4thStephen Cradic & Nora HoneycuttScience Hill High School
5thKatelyn Maxwell & Rebecca Koester Cookeville High School
6thAna Richardson & Sarah Cardwell Soddy Daisy High School

Extemporaneous Speaking - All Contestants

1stShania BawejaWestridge School
2ndGeorge LefkowiczHenry W. Grady HS
3rdlauren kimFlintridge Preparatory School
4thWill GoffBob Jones Academy
5thOliver GrayHenry W. Grady HS
6thAva SmithHenry W. Grady HS

Humorous Interpretation - All Contestants

1stRebekah LangfordWhite House High School
2ndAnsley WilsonScience Hill High School
3rdJuliana FongWestridge School
4thStephen ClaterBob Jones Academy
5thKathryn PorterRavenwood High School
6thEvan GuyerFlintridge Preparatory School

Impromptu Speaking - All Contestants

1stMia MooreWestridge School
2ndMadison FreemanWhite House High School
3rdChloe GillValencia High School
4thEliza GunterFlintridge Preparatory School
5thKanon IwataWestridge School
6thGeorge LefkowiczHenry W. Grady HS

Informative Speaking - All Contestants

1stJackson PedenBrentwood Academy
2ndRebekah LangfordWhite House High School
3rdEvelyn ChiWestridge School
4thBen BogerBattle Ground Academy
5thMadison FreemanWhite House High School
6thJosiah PaitBob Jones Academy

Novice Reading - All Contestants

1stAbigail GarnerBob Jones Academy
2ndLizzie BurnettAustin East Magnet High School
3rdDakota WardScience Hill High School
4thMaria Puldon AlfaroMorristown East
5thDylan KelleySoddy Daisy High School
6thHaley Romero-BetancourtMorristown East

Original Oratory - All Contestants

1stLucia FernandezHenry W. Grady HS
2ndMadison FreemanWhite House High School
3rdMary Courtney FinnBattle Ground Academy
4thElisabeth SandovalPekin Community High School
5thCarmen VerzosaMorristown East
6thBella SandersBob Jones Academy

Poetry Interpretation - All Contestants

1stDanielle williamsWhite House High School
2ndNatalie PorterRavenwood High School
3rdTaryn EstesScience Hill High School
4thTaylor CadyPekin Community High School
5thElla MitchellCookeville High School
6thJolene BatiePortland High School

Program of Oral Interpretation - All Contestants

1stDanielle williamsWhite House High School
2ndSimone KangWestridge School
3rdNatalie PorterRavenwood High School
4thDillon CantrellJefferson County High School
5thAnsley WilsonScience Hill High School
6thIsabel KimFlintridge Preparatory School

Prose Interpretation - All Contestants

1stAna RichardsonSoddy Daisy High School
2ndCaroline ManningPekin Community High School
3rdCiara ChaunceySoddy Daisy High School
4thMadison EdmondsHenry County High
5thNatalie PorterRavenwood High School
6thMouna SaabScience Hill High School

Public Forum Debate - All Contestants

1stAmanda Huang & Aryn ChadhaRavenwood High School
2ndFrank Moser & Ishita Bhatia Ravenwood High School
3rdZaynab Syed & Shreya ShyamBrentwood High School
4thEthan Smallwood & Kloe AllenSeymour High School
5thAnnie Shi & Zachary AndersonBrentwood High School
6thKate Mize & Ali SidiqyarBrentwood High School

Solo Acting - All Contestants

1stLoren SeagraveAustin East Magnet High School
2ndVanessa BushellScience Hill High School
3rdAnna Brooke HarrisDobyns Bennett High School
4thKat PendergrassSt. Cecilia Academy
5thEme LevnoDobyns Bennett High School
6thLorelei TinneySoddy Daisy High School

StoryTelling - All Contestants

1stKatelyn MaxwellCookeville High School
2ndKathryn PorterRavenwood High School
3rdFallon O’DonnellRavenwood High School
4thRyan SeagraveAustin East Magnet High School
5thHannah BhattacharyaRavenwood High School
6thCaydence MayCookeville High School