Skip to main content
 

Tournament was held on 10/13/2018.

Sweepstakes Points - Small Schools - By Entries

1stClayton-Bradley Academy10 points

Sweepstakes Points - Large Schools - By Entries

1stJefferson County High School67 points
2ndSulivan East High School65 points
3rdDobyns Bennett High School59 points

After-Dinner Speaking - All Contestants

1stSkyler smithSulivan East High School
2ndMolly TurnerDobyns Bennett High School
3rdVarsha BabuFarragut High School
4thAbigail CombsDobyns Bennett High School
5thEmily SteeleDobyns Bennett High School
6thHannah GilbertsonSeymour High School

Dramatic Interpretation - All Contestants

1stKelly HornbergerJefferson County High School
2ndTrinity WestJefferson County High School
3rdEmily SteeleDobyns Bennett High School
4thBrody McCampbellJefferson County High School
5thJacob LambDobyns Bennett High School
6thMaddilyn RimerDobyns Bennett High School

Duet Acting - All Contestants

1stHannah Vincill & Skyler smithSulivan East High School
2ndJacob Lamb & Maddilyn RimerDobyns Bennett High School
3rdEthan Walker & Abigail CombsDobyns Bennett High School
4thTrinity West & Graham SweetenJefferson County High School

Duo Improv - All Contestants

1stEthan Grindstaff & JT RobertsDobyns Bennett High School
2ndDonovan McCracken & Josh GlassSeymour High School
3rdJacob Lamb & Maddilyn RimerDobyns Bennett High School
4thHannah Vincill & Hailey RobinsonSulivan East High School
5thJax Jeffrey & Hannah GilbertsonSeymour High School
6thVarsha Babu & Cecilia LovelaceFarragut High School

Duo Interpretation - All Contestants

1stDillon Cantrell & Lauren BibleJefferson County High School
2ndSamantha Daughtery & Brody McCampbellJefferson County High School
3rdMolly Turner & Emily SteeleDobyns Bennett High School
4thSam Worsham & Audria SiewertSeymour High School

Humorous Interpretation - All Contestants

1stStarr MillerSulivan East High School
2ndCaleb HaleSulivan East High School
3rdAlex BrownJefferson County High School
4thConnor LuteJefferson County High School

Impromptu Speaking - All Contestants

1stVarsha BabuFarragut High School
2ndKamarie PerkinsSulivan East High School
3rdMakenzie PowersSulivan East High School
4thLeeanna LewisDobyns Bennett High School

Original Oratory - All Contestants

1stKloe AllenSeymour High School
2ndSam WorshamSeymour High School
3rdAudria SiewertSeymour High School
4thVictoria LamkeySeymour High School

Poetry Interpretation - All Contestants

1stBrooke HornbergerJefferson County High School
2ndTrinity WestJefferson County High School
3rdHannah VincillSulivan East High School
4thSam WorshamSeymour High School
5thHaven ThriftDobyns Bennett High School
6thHailey RobinsonSulivan East High School

Prose Interpretation - All Contestants

1stBrooke HornbergerJefferson County High School
2ndSamantha DaughteryJefferson County High School
3rdKerry MortonSulivan East High School
4thDillon CantrellJefferson County High School
5thBre RillDobyns Bennett High School
6thBrody McCampbellJefferson County High School

Public Forum Debate - All Contestants

1stJulian Chastain & Kevin LooDobyns Bennett High School
2ndJimmy Camacho & Sophie AndersonClayton-Bradley Academy
3rdJohn D. Cobb & A.J. CamachoClayton-Bradley Academy
4thDonovan McCracken & Josh GlassSeymour High School
5thAJ Foster & Angel LombardoSeymour High School
6thKai Camacho & Lawrence ManciniClayton-Bradley Academy

Solo Acting - All Contestants

1stKerry MortonSulivan East High School
2ndCecilia LovelaceFarragut High School
3rdConnor LuteJefferson County High School
4thEthan WalkerDobyns Bennett High School
5thRachel HowardJefferson County High School
6thEden SneedSulivan East High School

StoryTelling - All Contestants

1stKerry MortonSulivan East High School
2ndKendall ArnoldSulivan East High School
3rdEmily BannowFarragut High School
4thAshley FieldsSulivan East High School
5thMadeline GoguenDobyns Bennett High School
6thJT RobertsDobyns Bennett High School